Ugg Botas Charms Pulseiras pandora charms abercrombie fitch tiffany pendants cheap balenciaga china culture ed hardy ghd homas sabo anhänger levis jeans men abercrombie fitch classic shirts

insanca yaşam projesi

Evlilik Öncesi Üreme Sağlığı Danışmanlığı Projesi

Kadıköy Sağlık ve Sosyal Dayanışma Vakfı (KASDAV) liderliğiyle ve Kadıköy Belediyesi Sağlık Polikliniği, İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı ve Moda Soroptimist Kulübü ortaklığıyla Ocak 2006´da Avrupa Komisyonu´nun finansal desteğiyle başlamıştır. Evlilik başvurusunda bulunan çiftler için zorunlu olan evlilik teşhislerinin, üreme sağlığı danışmanlığı için bir fırsat olarak kullanılmalıdır temel varsayımı ile hareket eden projenin temel hedefleri, Türkiye´deki her 50 evlilikten birinin gerçekleştiği Kadıköy´de evlilik başvurusunda bulunan 3000 çifte üreme sağlığı danışmanlığı hizmeti sunulması, ve bu amaçla çeşitli bilgilendirici broşür ve kılavuz hazırlanmasıdır.

Projenin bir başka amacı, Aile Danışma Merkezleri aracılığıyla, dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7200 kişiye, üreme sağlığı eğitimleri sunulmasıdır. Toplam proje bütçesi, 268.340 avro´dur ve %90´ı Avrupa Komisyonu ve %10´u KASDAV tarafından karşılanmıştır.