Ugg Botas Charms Pulseiras pandora armband a&f classic shirts tiffany bangles links of london bracelets louis vuitton mbt shoes movie download runescape money security cameras hollister

insanca yaşam projesi

Projenin Hedef Kitleleri

Sakatlar

Bu özel grubunun ayrımcılığa uğraması, hatta toplumsal dışlanması sorunu, sadece bozuk ve etkisiz bir yasal çerçeveye sahip olan ülkelerde değil, dünyanın her yerinde göze çarpmaktadır. Proje kapsamında sakatlar ve zihinsel özürlü kişilerin temsilcileri, eğitim ve istihdam ayrımcılığı, kamu binalarına erişim gibi sorunlar ele alınmıştır.

Ekonomik Seviyesi ve Eğitim Düzeyi Düşük Kadınlar

Kadın olmanın, anne olmanın, ailede veya toplumda ayrımcılık nedeni olabileceği durumlar, eğitimsiz annelerin istihdam, sosyal yaşam alanlarında karşılaşacağı sorunlar, onları koruyan mevzuat ve başka yardım olasılıkları projede kapsamlı olarak ele alınmıştır.

Seks İşçileri ve Cinsel Tercihlerinden Dolayı Hak Mağduriyetine uğrayanlar

Projede, cinsel sağlık ve üreme sağlığı, toplumsal cinsiyet, kadın ticareti konuları başta olmak üzere, cinsel tercihlerinden dolayı ayrımcılığa uğrayan çeşitli grupların durumları ve hakları ele alınmış ve bu konuda farkındalık yaratılmıştır.

Çocuklar

Projenin öngörülmemiş fakat üzerinde çalışma yapılacağı kısaca belirtilmiş bir diğer hedef grubu çocuklardı. Çocukların projenin temel hedef gruplarından biri, dolayısıyla dördüncü hedef grubu olmasının gerektiği, proje boyunca birkaç sebeple ortaya çıktı. Birincisi, kadınların temel problemlerinden birinin,çocuklarını bırakacak bir yer bulamadıkları için,çalışma hayatına atılamadıkları gerçeği çalışmalar sırsında bir kez daha ortaya çıktı. İkincisi ise,çocukların haklarına yönelik,farklı ve güçlendirici aktivitelerin koordine edilmesinin gerekliliği bir önemli nokta olarak belirdi. Çocukların birer birey gibi algılanmaları gerekliliği,çocuk hakları gibi konularda eğitim seminerleri aracılığıyla farkındalık yaratılmış ve çocuk merkezi aracılığıyla da koordine edilmiş aktiviteler düzenlenmiştir.